+902125140822
info@hayratstudent.org
Takipte kal

Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan

Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan

Bir başka uzanır, yoksula eller,

Şefkate râm olur, en katı diller,

Yaş değil müjdedir, gözdeki seller,

Hoş geldin. Ey on bir ayın sultanı.

Gelişi özlemle beklenen, hiç bitmesin, hiç gitmesin, hiç geçmesin istenilen, rahmetin, bereketin, mağfiretin bol olduğu bir aydır Ramazan. Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, Peygamber Efendimiz’e (s.a.v) peygamberlik görevinin verildiği, kadir gecesi gibi bin aydan daha hayırlı olan bir gecenin mihmandarlığını yaptığı bir aydır Ramazan. Bu sebeple değer itibariyle tüm aylardan öncedir, özeldir, öndedir. Tüm ayların sultanıdır.

Yüreklerin bir başka hislendiği, bedenlerden önce ruhların beslendiği bir aydır Ramazan. İslam’ın muazzam ruhunu yeniden ve yeniden hissetmemize vesile olan heyecanın, sevincin, yardımlaşma ve dayanışmanın hayatımızda daha çok yer edeceği bir aydır Ramazan. Cennet kapılarının açıldığı , cehennem kapılarının kapandığı bu güzel ay olan Ramazanda hayatımızdan sevgiyi, bereketi, huzuru ve saadeti hayatımızdan çıkarmamaya ve hayatımızın her anına bunları yaymaya vesile olan bir aydır Ramazan.

Arif Nihat Asya’nın dediği gibi;

Alnımız secdede bulsun bizi her lâhza ezan

Ve hazin ömrümüzün her günü olsun Ramazan

Bütün bu duygu ve düşünceler ile Hayrat Uluslararası Öğrenci Derneği olarak; aziz milletimizin ve İslam aleminin Ramazan ayını kutlar, hayırlar getirmesini niyaz ederiz.

İlgili Faaliyetler